reklam

Stardoll Çatı Katı Manzaraları

Stardoll çatı katına Paris, New York ve İstanbul şehirleri olmak üzere 3 adet yeni manzara eklemiş. Ayrıca yağmur, gök kuşağı, şimşek gibi hava durumları da seçilebiliyor; gece, gündüz ve günün saatine göre gece gündüz değiştirilebiliyor, spot ışıkları, helikopter, kuşlar eklenebiliyor. Açıkçası eski manzara pek güzel değildi. Stardollun bu yaptığı iyi olmuş. Üstelik Türk üyelerin çokluğunu düşünerek İstanbul'u da eklemiş. Yalnız bir şey dikkatimi çekti. Niye İstanbul'un boğazı Kız Kulesi Galata Kulesi gibi bir çok deniz manzarası varken seçe seçe camili bir plan oluşturulmuş. Neden İstanbul o kadar medeniyetlerin beşiği, kültürlerin köprüsüyken Avrupada hep bir Arap kültürü bir İslam ülkesiyle bağdaştırılıyor. Örğneğin geçen yıl Windows on the World'de Türkiye için gelen giysilerde şalvar, türban vardı ama bu Türklerin geleneksel kıyafetleri değildir biz günlük yaşantımızda bunları giymeyiz. Bunları Orta Doğu ülkeleri giyinir. Türkiye'yi hep geri kalmış bir ülke imajıyla vermeye çalışıyorlar. Osmanlı'nın küllerinden Kurtuluş Savaşını atlatmış, ilke ve inkılaplarla yeniden yaratılmış çağdaş, demokratik, özgür ülke olarak görmüyorlar.

2 yorum:

  1. bence cami görüntüsü geri kalmışlık değildir. yanlış düşünüyorsunuz. cami bir arap kültürü değildir islamı temsil eder.türk halkının çoğuda tesettürlüdür gayet normal anlayacağınız.

    YanıtlaSil
  2. bende yanlış düşünüyorum söylediklerini ben bir koyde yaşıyorum ama sakın doğu köylerinden birinde zannetme marma bölgesinin çok güzel bir kenti olan sugören köyünde oturuyorum şalvar köy hayatında rahat giyim için kullanılır genelde köylerde ova vb işler görüldüğünden çok rahat olur sen meyve sebzeleri yiyorsun onların çoğu köyden geliyor eğer köylerde minik etekle askılı bluz ile meyve sebze yetiştirilseydi onlar ya çürüdü yada bu kadar tüketemezdin çünkü kolay olmazdı bu iş şimdi de türbana gelelim illa biyerlerini hiç tanımadığın insanlara göstermek istersen buna bişey demem saygı duyarım ama lütfen böyle konuşma şu son cümleni beğendim genellikle bunları amerikanlar yapıyor ama senin gibi anlı şanlı türk bir insanın dilinden klavyeye dökülmüş sözler görmek beni çok üzdü :(

    YanıtlaSil

Yorum Ekleyin